Māte māca savam bērnam, kā tīrīt zobus ar zobu birsti

Visi zobārsti un mutes dobuma higiēnisti ir vienisprātis, ka vecāku ziņā ir iemācīt bērniem pareizas mutes dobuma tīrīšanas prasmes. Ir svarīgi apzināties, ka to, ko bērni iemācās bērnībā, viņi nes sev līdzi visu mūžu, tāpēc, ja vecāki bērniem bērnībā neiemācīs mutes tīrīšanas prasmes, maz ticams, ka viņi, būdami pieauguši, spēs pareizi rūpēties par savu mutes dobumu un izprast tā nozīmi.

Vecākiem arī jāapzinās, ka bērnu piena zobi ir ļoti trausli un bojājas daudz ātrāk nekā pastāvīgie zobi, tāpēc to pareiza kopšana ir būtiska, lai novērstu pastāvīgo zobu bojājumus žoklī. Pietiekami bieži gadās, ka bērnu pastāvīgie zobi tiek bojāti, kas, visticamāk, ir saistīts ar piena zobu nevērīgu kopšanu.

Mūsu eksperti ir izveidojuši bērnu zobu tīrīšanas kalendāru. Tas ir lielisks palīglīdzeklis ne tikai bērniem, bet arī vecākiem, lai ieradinātu regulāri tīrīt zobus divas reizes dienā - no rīta un vakarā. Jūs varat lejupielādēt un izdrukāt šo kalendāru zemāk un apbalvot savu bērnu ar nelielu dāvaniņu par katru izpildīto nedēļu. Kalendāru varat izmantot tik mēnešus, cik uzskatāt par nepieciešamu, jo ne vienmēr bērniem ir iespējams apgūt prasmes četru nedēļu laikā.

[Lejupielādēt kalendāru]

 

Mūsu blogā ir arī citi raksti, kas saistīti ar bērnu zobu aprūpi. Aicinām jūs tos izlasīt!

 

8 lietas, kas vecākiem būtu jāzina par bērnu zobu kopšanu

Kas vecākiem būtu jāzina par bērnu piena zobiem

Atbilstoša knupīša izvēle jūsu mazulim: ortodontiskie knupīši

8 padomi, kā mudināt bērnus tīrīt zobus