Kā kopt zobus pēc balināšanas

Ja zobi ir balināti mutes dobuma klīnikā, ir svarīgi zināt, kā rūpēties par zobiem mājās un kādus noteikumus ievērot, lai nodrošinātu, ka zobu baltums ir fiksēts un saglabājas pēc iespējas ilgāk.

Ko darīt pēc zobu balināšanas procedūras:

 1. Ja neesat apmierināts ar klīnikā sasniegto baltumu, konsultējieties ar zobārstu par iespēju turpināt zobu balināšanu mājās, izmantojot pēc pasūtījuma izgatavotu balināšanas zobu kapa.

 2. Divas nedēļas pēc zobu balināšanas procedūras izmantojiet zobu pastu, kas remineralizē zobu virsmu. Pēc zobu balināšanas procedūras zobu virsma kļūst sausa un zaudē mitrumu un spīdumu. Remineralizējošā zobu terapija palīdz atjaunot virsmas mitruma līdzsvaru, palīdz baltajai krāsai iesēsties zobu virsmā un atjauno emaljas spīdumu.

 3. Ja pēc zobu balināšanas procedūras jūtat zobu jutīgumu, ieteicams lietot zobu pastas, kas samazina zobu jutīgumu. Vieglas zobu jutības gadījumā varat lietot speciālu zobu pastu, bet, ja jutība ir izteikta, iesakām iegādāties speciālus jutību mazinošus gelus.

 4. Ir svarīgi zināt, ka pēc balināšanas procedūras zobi ir īpaši jutīgi pret pigmentēta aplikuma uzkrāšanos, tāpēc divas nedēļas pēc procedūras centieties nesmēķēt un nelietot produktus, kas krāso zobus, piemēram, spilgtas krāsas augļus un dārzeņus, sulas, gāzētos, enerģijas un citus spilgtas krāsas dzērienus, sarkanvīnu, kafiju, kakao, tumšas mērces un citus produktus, kas satur dabīgus vai ķīmiskus krāsvielas.

 5. Laba personīgā mutes dobuma higiēna mājās un pareiza mutes dobuma kopšanas līdzekļu izvēle arī var palīdzēt jums ilgāk saglabāt baltākus zobus.

Mutes higiēnisti iesaka šādus mutes dobuma kopšanas līdzekļus:

 1. Mīksta zobu birste vai elektriskā zobu birste;
 2. Zobu pasta atbilstoši pašreizējam zobu un mutes stāvoklim;
 3. Starpzobu birstes, zobu diegs, elektriskais mutes irigators;
 4. Mēles tīrīšanas līdzeklis;
 5. Vienkūlīša zobu birste;
 6. Mutes skalojamais līdzeklis.