Dažādas zobu krāsas

Balts smaids ne tikai vairo jūsu pašapziņu, bet arī atstāj paliekošu iespaidu. Meklējot baltu smaidu, bieži rodas jautājums: kāda ir atšķirība starp balinošu zobu pastu un balinošām zobu kapēm?

Balinošās zobu pastas var noņemt virsmas aplikumu, bet var neizdabūt zobus dziļi balinātus, savukārt balinošās zobu kapes ir vērstas uz dziļāk esošiem traipiem, lai iegūtu mirdzošāku smaidu. Šajā rakstā sīkāk aplūkotas šīs divas balināšanas iespējas.

Kā balinošā zobu pasta balina zobus?

Katru dienu mēs lietojam dažādus pārtikas produktus un dzērienus, kas var mainīt zobu krāsu, jo to sastāvā ir dabīgas vai ķīmiskas krāsvielas. Zobu krāsu var ietekmēt arī tādi faktori kā smēķēšana, alkoholisko dzērienu lietošana vai medikamentu lietošana.

Rezultātā uz zobiem var veidoties pigmentēti traipi no dzeltenīgas līdz tumši brūnai krāsai, un dažkārt var veidoties pat melns aplikums. Balinošās zobu pastas satur abrazīvas daļiņas, kas mehāniski noņem pigmentēto aplikumu. Tomēr ir svarīgi saprast, ka tiek noņemts tikai ārējais aplikums uz zoba virsmas, bet netiek balināta pašu zobu krāsa.

Kā izvēlēties un lietot balinošu zobu pastu?

Izvēloties balinošu zobu pastu, ir svarīgi pievērst uzmanību zobu pastas abrazīvumam (RDA). Ieteicams izvēlēties balinošas zobu pastas ar zemu vai vidēju abrazivitāti. Augstas abrazivitātes balinošās zobu pastas ieteicams lietot tikai pēc vizītes pie mutes dobuma aprūpes speciālista.

Tiem, kuri vēlas uzzināt vairāk par zobu pastas abrazivitāti un tās iespējamo ietekmi uz zobu veselību, mūsu rakstā "Kas ir abrazīva zobu pasta un kā tā var kaitēt jūsu zobiem" sniegts padziļināts ieskats šajā svarīgajā tematā.

Lai gan balinošā zobu pasta noņem pigmenta traipus, to nav ieteicams lietot katru dienu. Bieža balinošo zobu pastu lietošana bojā zobu virsmu. Nepārtraukta abrazīvo zobu pastu mehāniska berzēšana uz zobiem bojā emalju, kas var izraisīt zobu jutīgumu un emaljas bojājumus, kuri būs neatgriezeniski. Pastāv arī pigmentēti traipi, kurus pat laba balinoša zobu pasta nenovērsīs.

Vienīgais veids, kā no tiem atbrīvoties, ir profesionāla mutes dobuma higiēnas procedūra, kuras laikā mutes dobuma aprūpes speciālists noņems visus mutē sakrājušos netīrumus un ieteiks jums piemērotāko balinošo zobu pastu.

Zobu balināšana ar zobu balināšanas kapes mājās

Tā kā balinošās zobu pastas nebalina zobus, bet tikai noņem pigmenta traipus, baltu un spīdīgu zobu efektu var panākt, balinot zobus ar zobu kapām.

Zobu balināšana ar zobu kapēm mājās ir viens no populārākajiem un efektīvākajiem veidiem, kā padarīt zobus gaišākus. Tas ir arī lētāk un ērtāk - jums nav jāsaskaņo vizītes pie mutes dobuma aprūpes speciālista, un jūs varat izvēlēties sev piemērotu balināšanas laiku.

Vienīgais trūkums ir tas, ka efekts tiek panākts, pakāpeniski balinot zobus 10 līdz 14 dienu laikā vai tik ilgi, cik ieteiks mutes dobuma aprūpes speciālists. No otras puses, ar zobu balināšanu ar kapēm jūs varat kontrolēt krāsas intensitāti un izbalināt zobus līdz vēlamajam krāsojuma rezultātam.

Kā lietot zobu balināšanas kapes?

Pirmkārt, zobu balināšanas kapes ir jāizgatavo individuāli jums atbilstoši jūsu zobu anatomijai. Tām ir cieši jāpieguļ pie zobiem un tās nedrīkst spiest. Kapes jums var izgatavot mutes dobuma aprūpes speciālists. Jūsu apmeklējuma laikā mēs noņemsim nospiedumus un novērtēsim Jūsu mutes dobuma stāvokli, noteiksim Jūsu zobu krāsu pirms balināšanas, izvēlēsimies Jums piemērotāko balināšanas želeju un dienu skaitu, cik dienas Jums vajadzētu balināt zobus. Jūs arī apmācīs par pareizu balināšanas kapu lietošanu un kopšanu.

Neļaujieties apmānīt reklāmām, kas piedāvā neprofesionālus zobu balināšanas komplektus, LED gaismas vai balināšanas zīmuļus. Šādi balināšanas līdzekļi bieži vien ir nedroši un var pat saturēt skābes, kas bojā zobu virsmu, izraisa lielu zobu jutīgumu un bojā smaganas. Izvēlieties profesionālus produktus, ko piedāvā jūsu mutes dobuma aprūpes speciālists.

Uzturēt zobu baltumu

Skaists un starojošs smaids ir vislabākā rotaslieta, kas var rotāt cilvēku, tāpēc dodiet sev iespēju un rotājiet sevi. Tomēr, lai zobi būtu balti, ir svarīgi regulāri veikt profesionālu mutes dobuma higiēnu un ievērot visus mutes dobuma kopšanas speciālista ieteikumus.