Ūdens ar citronu ieguvumi ķermenim un kaitējums zobiem

Sociālajos tīklos parādās, ka ieradums sākt rītu ar ūdeni un citronu kļūst arvien izplatītāks. Glāze silta ūdens ar citronu no rīta sasilda ķermeni. Tas arī detoksikē un attīra gremošanas sistēmu, aktivizē fermentus un var pat palīdzēt zaudēt svaru. Bet vai esat kādreiz aizdomājušies par to, kādu kaitējumu ūdens ar citronu var nodarīt jūsu zobiem?

Citronskābe izraisa zobu eroziju

Dažādi skābi pārtikas produkti un dzērieni var izraisīt zobu virsmas eroziju. Ūdens ar citronu ir viens no dzērieniem, kas neatgriezeniski ietekmē zobu virsmu.

Zobu erozija ir emaljas zudums, ko parasti izraisa augsts skābuma līmenis. Kad emalja tiek zaudēta augsta skābuma iedarbības rezultātā, dentīns atveras. Tam seko zobu jutīgums. Iespējama arī zobu krāsas maiņa, jo dentīns ir dzeltenīgākas krāsas nekā emalja. Tāpēc zobu erozija izpaužas ne tikai kā zobu jutīgums, bet arī kā zobu krāsas maiņa.

Kad zobs tiek pakļauts skābes iedarbībai, emalja kļūst plānāka. Krāsas izmaiņas parasti sākas no zoba malas, parādoties dzeltenai krāsai. Zobi var izskatīties plānāki, iegrimuši un raupji uz mēles.

Kā novērst zobu eroziju, dzerot ūdeni ar citronu?

Ir vairāki veidi, kas var palīdzēt samazināt dzeramā ūdens ar citronu negatīvo ietekmi uz zobiem:

  • Kontrolējiet ūdens temperatūru. Jo karstāks ūdens, jo ātrāk notiek zobu erozija. Tāpēc karstā ūdens vietā dzeriet siltu ūdeni ar citronu.
  • Dzeriet ūdeni ar citronu caur salmiņu, lai pasargātu zobus no tiešas skābes iedarbības.
  • Neizskalojiet ūdeni ar citronu mutē, norijiet to uzreiz.
  • Pēc ūdens ar citronu dzeršanas izskalojiet muti ar tīru ūdeni. Tas noņems visas skābes, kas var būt palikušas uz zoba virsmas.
  • Košļājiet košļājamo gumiju pēc ūdens ar citronu dzeršanas vai sūkājiet pastilas bez cukura ar ksilītu. Tas palīdzēs jūsu mutē izdalīt vairāk siekalu, un ksilitols neitralizēs mutē sakrājušās skābes.
  • Pēc ūdens ar citronu dzeršanas vismaz 30 minūtes netīriet zobus.
  • Lietojiet tikai mīkstu zobu birsti un veiciet maigas tīrīšanas kustības. Skābe mīkstina zobu virsmu, padarot emalju jutīgu pret mehāniskiem bojājumiem.
  • Lietojiet remineralizējošas zobu pastas, mutes skalojamos līdzekļus un želejas, kas bagātas ar minerālvielām, lai stiprinātu zobu virsmu.

Vai ir iespējams atjaunot erodēto zobu bojāto virsmu?

Ja citrons un ūdens jau ir sabojājuši zobu virsmu, jums jāapzinās, ka emalja vairs neataugīs un zobs neatgriezīsies tāds, kāds tas bija. Ja iespējams, atsakieties no dzēriena un konsultējieties ar zobārstu par zobu virsmas atjaunošanu. Tāpat mēģiniet ievērot iepriekš minētos padomus, lai izvairītos no zobu bojājumu palielināšanās.