Rīta un vakara zobu tīrīšanas rutīnas: kas jums jāzina

Vai zinājāt, ka cilvēka mutē ir vairāk baktēriju nekā cilvēku uz Zemes? Cilvēka mutē ir ļoti labvēlīga vide baktērijām augt, tāpēc ir tik svarīgi rūpīgi tīrīt zobus.

Bet vai zinājāt, ka nepareiza zobu tīrīšana var nodarīt vairāk ļaunuma nekā labuma? Kā zināt, kā pareizi tīrīt zobus?

Šajā rakstā sniegsim jums dažus padomus par to, kas jums jāzina, tīrot zobus gan no rīta, gan vakarā.

Kāpēc tīriet zobus?

Zobu tīrīšana ir svarīga, lai noņemtu zobu aplikumu un ēdiena atliekas. Laika gaitā, ja aplikums netiek noņemts, tas izraisa gingivītu, zobakmens veidošanos, zobu bojāšanos, periodonta slimības un zobu zudumu. Galu galā mēs visi vēlamies veselīgus zobus un smaidu.

Kad un kā tīrīt zobus?

Visi mutes veselības speciālisti ir vienisprātis, ka zobi jātīra 2 reizes dienā: no rīta un vakarā. Bet kādai vajadzētu būt pareizai rīta un vakara rutīnai?

Rīta zobu tīrīšanas rutīnas

Iztīriet zobus pirms brokastīm

Visbiežāk uzdotais jautājums ir, vai zobus ieteicams tīrīt no rīta pirms vai pēc brokastīm? Mutes higiēnisti parasti iesaka zobus tīrīt pirms brokastīm.

Tīriet mēli

Pa nakti mutē un uz mēles virsmas uzkrājas toksīni un baktērijas, tāpēc, ēdot brokastis pirms mutes tīrīšanas, baktērijas kopā ar ēdienu nonāk tieši kuņģī, tādējādi iekļūstot organismā.

Lai pasargātu savu organismu no kaitīgajām baktērijām un toksīniem, ieteicams vispirms iztīrīt mēli ar speciālu tīrīšanas līdzekli vai birstīti ar mēli attīrošu želeju.

Iztīriet zobus

Pēc tam tīriet zobus ar mīkstu zobu birsti un zobu pastu atbilstoši jūsu mutes dobuma stāvoklim.

Pagaidiet pirms ēšanas

Ieteicams ēst un dzert 30 minūtes pēc zobu tīrīšanas, lai zobi paspētu uzsūkt zobu pastas aktīvās sastāvdaļas. Pēc brokastīm rūpīgi izskalojiet muti ar ūdeni, lai noņemtu ēdiena atliekas.

Ja tīriet zobus pēc brokastīm

Ja pirms zobu tīrīšanas esat paēdis brokastis, pirms zobu tīrīšanas ir svarīgi nogaidīt vismaz 30 minūtes. Pēc ēšanas mutes dobumā veidojas skāba vide, ko siekalas neitralizē pusstundas laikā. Tas nozīmē, ka šajā laikā zobu emalja kļūst mīkstāka un trauslāka, un, tīrot zobus ar šādu zobu birsti, pastāv nopietnu emaljas bojājumu risks.

Vakara zobu tīrīšanas rutīnas

Iztīriet zobus pirms gulētiešanas

Vakarā pirms gulētiešanas pēc pēdējās ēdienreizes un dzeramā jānotīra zobi. Tomēr ar zobu tīrīšanu ar zobu birsti un zobu pastu nepietiek, lai mutes dobums būtu pilnīgi tīrs.

Lietojiet zobu diegu, starpzobu birstītes un mutes irigatorus

Parastā zobu birste noņem tikai daļu zobu aplikuma un ēdiena paliekas. Pārējais paliek starpzobu aplikumā, tāpēc zobu diegs ir jātīra ar zobu diegu un starpzobu birstīte. Ja jums ir implanti vai breketes vai ja vēlaties, lai jūsu starpzobu dobums būtu nevainojami tīrs, ideāli piemērots ir mutes dobuma irigators.

Pirms zobu tīrīšanas iztīriet starpzobu dobumus

Ir svarīgi zināt, ka pirms zobu tīrīšanas ieteicams tīrīt starpzobu dobumus, lai zobu pastas aktīvās sastāvdaļas varētu veikt savu darbu tīrajās starpzobu dobumos.

Tīriet mēli

Neaizmirstiet iztīrīt mēli ar speciālu mēles tīrīšanas līdzekli. Mēles skrāpītis vai speciālā birste jāmaina tāpat kā zobu birste - ik pēc 3 mēnešiem, pēc infekcijas slimībām vai pēc katras mutes dobuma higiēnas procedūras.

Zobu tīrīšana

  1. Mēles tīrīšana ar mēles tīrītāju vai speciālu birstīti un želeju;
  2. Starpzobu tīrīšana ar zobu diegu, starpzobu birstēm, mutes dobuma irigatoru;
  3. Zobu tīrīšana ar mīkstu zobu birsti un zobu pastu;
  4. Izmantojiet vienkūlīša zobu birsti, lai uzturētu perfektu tīrību.

Kā es varu zināt, vai mani zobi ir tīri?

Visefektīvākais veids, kā pārbaudīt, vai zobu virsma ir tīra, ir izmantot zobu aplikumu norādošās tabletes. Zobu aplikuma tabletes ir ideāls risinājums, lai nevainojami notīrītu zobus. Šīs tabletes var lietot gan pirms, gan pēc zobu tīrīšanas.

Ja tabletes lietojat pirms zobu tīrīšanas, tās sakošļājot, varat redzēt, kur ir sakrājies visvairāk aplikuma. Šādā veidā jūs varat redzēt, cik ilgs laiks ir nepieciešams un cik daudz pūļu nepieciešams, lai iztīrītu visus zobus.

Ja tabletes lietojat pēc zobu tīrīšanas, varēsiet redzēt, vai zobus tīriet labi, jo tiks iekrāsotas tikai tās vietas, kur ir aplikums.

Laba zobu kopšana - veselīgi zobi

Tāpēc, lai zobi būtu veseli, pareiza individuāla mutes dobuma kopšana ir tikpat svarīga kā regulāra zobārsta vai mutes dobuma higiēnista apmeklēšana.

Lai uzzinātu, kā pareizi tīrīt zobus, apmeklējiet mutes dobuma kopšanas speciālistu, kurš jums piemeklēs piemērotus mutes dobuma kopšanas līdzekļus un apmācīs, kā tos pareizi lietot.

Ja iemācīsieties pareizi rūpēties par savu mutes dobumu, atliek tikai regulāri apmeklēt mutes dobuma higiēnas speciālistu un veikt profilaktiskās pārbaudes.