Zobu implantu aprūpe

Zobu implanti ļauj atgūt normālu košļāšanas funkciju un atjaunot smaidu pēc zoba vai zobu zaudēšanas. Mūsdienu zobu implanti izskatās un ir līdzīgi dabiskajiem zobiem, ļaujot Jums droši smaidīt un košļāt. Tie ir lielisks risinājums tiem, kuri zaudējuši zobus kariesa, traumas vai smaganu slimību dēļ.

Mutes dobuma aprūpes speciālisti norāda, ka, lai gan ar implantiem var atjaunot zaudētos zobus, ir jāzina, kā tos pareizi kopt un kādus drošus produktus lietot, lai nodrošinātu to ilgmūžību un saglabātu estētisko izskatu.

Mutes dobuma kopšanas līdzekļi zobu implantiem

Zobu birste

Mīkstas zobu birstes. Lietojiet zobu birsti ar mīkstiem sariņiem, jo tai ir elastīgi un mīksti sariņi, kas nebojā jūsu implantus.

Elektriskās zobu birstes. Varētu apsvērt arī iespēju izmantot elektrisko zobu birsti, kas var palīdzēt efektīvi un saudzīgi iztīrīt zobu virsmas. Šādai birstei parasti ir spiediena sensors, kas nodrošina drošu tīrīšanu.

Vienkūlīša zobu birstes. Kā papildu kopšanas līdzeklis ir ieteicama vienkūlīša zobu birste. Tā ir maza, specializēta zobu birste, kas paredzēta viena zoba tīrīšanai. Šāda birste var būt noderīga, ja implantu ir grūti aizsniegt. Šīs zobu birstes forma ļauj efektīvi iztīrīt pat ļoti grūti aizsniedzamas vietas.

Zobu pasta

Pirms iegādāties zobu pastu implantiem, ir ieteicams rūpīgi izlasīt zobu pastas sastāvu un izvairīties no noteiktām sastāvdaļām. Ja Jums ir zobu implanti, ieteicams izvēlēties zobu pastas ar zemu fluora saturu (līdz 230 ppm) vai zobu pastas bez fluora. Zobu implantus var sabojāt arī zobu pastas ar augstu abrazivitātes pakāpi (lielu raupjumu). Tāpēc izvēlieties speciālu zobu pastu ar zemu abrazivitāti un RDA indeksu līdz 70.

Ja jums šķiet pārāk sarežģīti analizēt sastāvdaļas, jūsu ērtībai esam izveidojuši zobu pastu kategoriju, kas piemērota implantiem - Zobu pastas tiem, kam ir implanti.

Starpzobu tīrīšanas līdzekļi

Starpzobu tīrīšana ir būtiska, lai likvidētu ēdiena atliekas un aplikumu, kas uzkrājas starp zobiem un ko nevar noņemt, tīrot zobus tikai ar zobu birstēm. Ja Jums ir zobu implanti, smaganu tīrīšana ir svarīgāka nekā jebkad agrāk, jo ap zobu implantiem var viegli uzkrāties aplikums.

Starpzobu birstes. Starpzobu birstes ir svarīgs un lielisks instruments, lai notīrītu baktērijas, aplikumu un ēdiena atliekas, kas uzkrājas starp zobiem. Starpzobu birstes ir dažāda lieluma, lai tās atbilstu starpzobu spraugām. Ieteicams apmeklēt mutes dobuma higiēnistu, kurš pielāgos šo birstīšu izmēru jūsu starpzobu spraugām.

Mutes irigators. Mutes irigators ir lielisks papildu līdzeklis starpzobu kopšanai, īpaši zobu implantu gadījumā. Tā ir ierīce ar augstspiediena ūdens strūklu, kuras intensitāti var regulēt. Ūdens strūkla noņem aplikumu un ēdiena paliekas gan no smaganām, gan no vietām ap implantiem, kā arī masē smaganas un uzlabo to asinsriti.

Zobu diegs. Mutes dobuma kopšanas speciālisti NEIESAKA lietot starpzobu diegu ap implantiem, jo diegs var saplīst un aizķerties uz implanta, kas var izraisīt implanta eroziju un ievērojami saīsināt tā kalpošanas laiku. Lietojiet smaganu kopšanai ap implantiem izmantojiet smaganu birstīti un irigatoru, bet ap veseliem zobiem - regulāru zobu diegu.

Līdzekļi mēles tīrīšanai

Mēles tīrīšanas rutīnas ir svarīgas jebkuram mutes dobuma veselības stāvoklim. Mēles tīrīšana novērš uz mēles uzkrājušās baktērijas, sliktu elpu un uzlabo garšas sajūtu. Mēles tīrīšanai ieteicams izmantot mēles tīrīšanas līdzekļus, piemēram, mēles tīrītāju vai mēles birsti ar speciālu mēles tīrīšanas želeju.

Gumijas un konfektes ar ksilītu

Ļoti maz cilvēku ir dzirdējuši par ksilītu saturošu košļājamo gumiju vai konfektēm, ko var lietot pēc katras ēdienreizes. Neatkarīgi no tā, vai jums ir implanti vai nav, tās ir ieteicamas.

Ksilīts neitralizē skābes, kas veidojas mutē pēc ēšanas, un pasargā zobus no kariesa veidošanās riska. Šādas konfektes vai košļājamā gumija palīdz noņemt ēdiena atliekas. Arī konfektes un košļājamā gumija ir saldas un noderīgas, un tās īpaši patīk bērniem!

Mutes skalošanas līdzekļi, dažādi zobu un smaganu gēli un mutes dobuma probiotikas

Konkrētu mutes dobuma vai zobu indikāciju gadījumā mutes dobuma aprūpes speciālists parasti iesaka. Mēs iesakām par to lietošanu vispirms konsultēties ar zobārstu vai mutes dobuma higiēnistu.

Implantu ilgmūžības noslēpums - laba mutes dobuma higiēna 

Tāpēc laba mutes dobuma higiēna ir būtiska, lai zobu implantu kalpošanas laiks būtu ilgs un veiksmīgs. Zobu implantu kopšanas trūkums un neatbilstošu līdzekļu lietošana var izraisīt dažādas mutes dobuma problēmas un slimības: gingivītu un vēlāk periodontītu, diskomfortu, sāpes, kaulu retināšanos un tādas slimības kā periimplantīts, kas var ievērojami saīsināt implantu kalpošanas laiku.

Lietojot mutes dobuma kopšanas līdzekļus, kas īpaši paredzēti implantiem, un ievērojot rūpīgu individuālu mutes dobuma higiēnu, var izvairīties no iepriekš minētajām mutes dobuma slimībām un problēmām.