Kā izvēlēties piemērotu zobu pastu

Nereti cilvēki lieto zobu pastu, kas neatbilst viņu mutes dobuma veselības stāvoklim, tādējādi riskējot nodarīt kaitējumu saviem zobiem. Tā mēdz gadīties, ja pircēji, izlasījuši reklāmā vai produkta aprakstā "balinošā", "zobu emalju stiprinošā", "antibakteriālā" vai "jutīgiem zobiem" domā, ka šīs īpašības ir universālas, taču dažādām pastām ir arī atšķirīgs sastāvs, tādēļ tās nav piemērotas pilnīgi visiem. Tāpat ir ļoti svarīgi uzsvērt, ka neatbilstoši mērķim lietojama zobu pasta var ne tikai nesniegt vēlamo rezultātu, bet pat nodarīt kaitējumu zobiem, tādēļ šis zobu kopšanas līdzeklis ir jāizvēlas ar ļoti lielu atbildību. 

Piemēram, ja Jūsu smaganas asiņo, tad piemērotākās būs antibakteriālās zobu pastas, bet ja bieži nākas apmeklēt zobārstu kariesa dēļ, tad visticamāk jums vajadzētu izvēlēties zobu pastas ar fluoru, kas iedarbojas kā kariesa profilakses līdzeklis. 

Kā izvēlēties labāko un tieši jums piemērotāko zobu pastu?

Vispirms jāsaprot, ka zobu pastas jāizvēlas atbilstoši mutes dobuma veselības stāvoklim. Zemāk sniedzam vairākas indikācijas, kas sarindotas prioritārā secībā (uzskaitītas no svarīgākās līdz mazāk nozīmīgajai):

 • vai esat stāvoklī?
 • vai jums ir implanti?
 • vai jums ir estētiskās plombas?
 • vai jums ir smaganu iekaisums vai periodontīts?
 • vai jūsu zobu emalja ir bojāta?
 • vai jūsu zobi ir jutīgi?
 • vai jums tikko bijusi zobu balināšanas procedūra?
 • vai nēsājat breketes?
 • vai jūsu mute izkalst?
 • vai jūsu zobi ir veseli?
 • vai vēlaties balinošu zobu pastu?

Izvēloties zobu pastu, jums sev jāuzdod visi šie jautājumi. Kad jūsu atbilde būs "jā",  uzzināsiet savu primāro mutes dobuma veselības stāvokļa indikāciju. Līdz ar to, izvēloties zobu pastu mūsu veikalā, šādu kategoriju arī izvēlieties. Piemēram, persona, kas meklē piemērotāko zobu pastu, nav stāvoklī, tai nav zobu implantu, taču ir estētiskās plombas. Šādā gadījumā jāizvēlas kategorija "Zobu pastas estētiskajām plombām".

Kā izvēlēties zobu pastu, ja ir vairāk nekā viena indikācija?

Ja jums atbilst vairāk nekā viena no nosauktajām indikācijām, izvēlieties to, kurai ir augstāka prioritāte, bet atverot preču katalogu, filtrā (datora ekrānā - kreisajā pusē, viedtālrunī - virs preču kataloga) Konta sadaļā atzīmējiet arī pārējās mutes dobuma veselības stāvokļa indikācijas.

 

Zobu pastas filtrs, lai izvēlētos labāko zobu pastu atbilstoši jūsu zobu veselībai.

 

Ja personai ir implants un ir iekaisušas smaganas, tad saskaņā ar prioritātēm tā izvēlas "Implantiem" kategoriju, bet filtrā Konta sadaļā papildus atzīmē, ka tai ir smaganu iekaisums. Tā persona redz tieši tai paredzēto zobu pastu sarakstu. 

Jānorāda, ka balinošā īpašība zobu pastai ir vismazāk nozīmīgā, jo zobu pastas jāizvēlas nevis pēc to estētiskā efekta, bet pēc funkcionālās iedarbības. Kāpēc tas ir svarīgi? Jo ja ir implanti un netīšām izvēlaties zobu pastu ar fluoru, varat izraisīt implanta koroziju, savukārt ja ir estētiskās plombas un izvēlaties pārāk abrazīvu zobu pastu, varat zaudēt plombu spīdīgumu un tml. Tāpēc jūsu uzdevums ir izvērtēt, kāds jūsu zobu stāvoklis ir prioritārs saskaņā ar mūsu uzskaitīto indikāciju sarakstu  un to arī izvēlēties.

Zobu pastu klasifikācija atbilstoši mutes dobuma veselības stāvokļa indikācijām

Saprotam, ka ir grūti lasīt un saprast produktu sastāvu, ja neesat mutes dobuma kopšanas speciālists. Lai jūsu izvēli atvieglotu, visas mūsu sortimentā esošās zobu pastas esam iedalījuši pēc to iedarbības un mērķa, atbilstoši to sastāvdaļām. Mūsu veikalā atradīsiet šādas zobu pastu grupas, kas sadalītas atbilstoši galvenajām mutes dobuma veselības stāvokļa indikācijām:

Izpildiet testu un uzziniet, kādas zobu pastas jums ir piemērotākās

Mūsu ekspertu mērķis ir palīdzēt jums izvēlēties pareizos mutes dobuma kopšanas līdzekļus, tāpēc esam izveidojuši īsu, vienas minūtes garu testu, kas ieteiks zobu pastas, pamatojoties uz jūsu personīgo zobu stāvokli. Veiciet testu un uzziniet, kura zobu pasta ir jums vispiemērotākā.


Svarīgi!

Jūsu galvenais uzdevums - izvērtēt savu sākotnējo mutes dobuma veselības stāvokli un izvēlēties jūsu pašreizējam stāvoklim piemērotāko zobu pastas kategoriju. Neaizmirstiet, ka zobu pastas galvenais uzdevums ir pasargāt jūsu zobus no dažādām slimībām un baktērijām, vienlaikus nekaitējot jūsu mutes dobuma veselības stāvoklim. Pat ja izvēlēsieties labu un kvalitatīvu zobu pastu, jūs varat nodarīt kaitējumu saviem zobiem, ja šīs pastas sastāvdaļas nebūs piemērotas jūsu zobu ikdienas kopšanai un tīrīšanai.

Ja jums ir vairāk nekā viena mutes dobuma veselības stāvokļa indikācija, vadieties pēc mūsu izveidotā mutes dobuma veselības stāvokļa indikāciju prioritārā saraksta, un kad izvēlēsieties galveno kategoriju atbilstoši prioritātēm, filtrā atzīmējiet arī pārējās jums atbilstošās indikācijas. Mūsu izveidotajā filtrā ir iespēja atlasīt zobu pastas arī pēc to sastāvdaļām, taču to darīt nerekomendējam, ja nezināt, kam paredzēta katra no šīm sastāvdaļām.