Smaidi ar zobu breketēm

Ja plānojat ortodontisko ārstēšanu ar breketēm vai jums jau ir breketes, svarīgi zināt vairākas lietas.

Kā rīkoties pirmajā dienā? 

Pirmajā dienā pilnīgi normāla parādība ir palielināts zobu jutīgums, sāpes, var būt apgrūtināta košļāšana, košana, runāšana. Rekomendējam izvēlēties mīkstāku un aukstu ēdienu, lai izvairītos no vēl lielāka zobu jutīguma. Pēc 2-3 dienām sāpes pašas pāries.

Kā rīkoties ortodontiskās ārstēšanas laikā? 

Ja sākat just, ka berž lūpas vai vaigu, uz tās brekešu vietas, kura izraisa diskomfortu, uzziediet speciālu ortodontisko vasku. Noberztā gļotādu vieta sadzīs pāris dienās. Ja tomēr ortodontiskais vasks nepalīdz un berze turpinās - dodieties pie sava ārsta.

Cik bieži jāapmeklē ortodonts? 

Vizīšu biežumu norādīs Jūsu ārsts ortodonts. Tās ir paredzētas brekešu sistēmas pieregulēšanai. Pēc vizītes var būt paaugstināts zobu jutīgums, nelielas sāpes, kas pāries pašas pāris dienu laikā. Ja pamanāt, ka brekešu sistēma ir deformējusies, atlīmējusies vai parādījušās aizdomīgas izmaiņas - nekavējoties informējiet savu ārstu.

Kad var veikt profesionālo mutes dobuma higiēnu? 

Profesionālo mutes dobuma higiēnas procedūru ieteicams veikt ik pēc 3-4 mēnešiem. Svarīgi zināt, ka brekešu nēsāšana pastiprina aplikuma uzkrāšanos, tāpēc tā regulāra notīrīšana un jūsu zobu tīrīšanas ieradumu izvērtējums palīdzēs jums saglabāt tīru un veselīgu mutes dobuma stāvokli.

Cik reizes dienā jātīra zobi? 

Nēsājot breketes, pēc ikvienas ēdienreizes vai uzkodām ieteicams rūpīgi iztīrīt zobus, bet ja tas nav iespējams, vismaz izskalot muti ar ūdeni. Ortodontiskās ārstēšanas laikā aplikums ir ļoti rūpīgi jātīra, lai pēc ārstēšanas varētu priecāties par veseliem zobiem un smaganām.

Kādu ēdienu var ēst? 

Nēsājot breketes, rekomendē izvairīties no cietiem, staipīgiem pārtikas produktiem, saldumiem un našķiem. Ieteicams izvēlēties mīkstāku, sautētu ēdienu vai arī sagrieztu mazos gabaliņos. Tādējādi izvairīsieties no brekešu sistēmas atlīmēšanās vai deformēšanās. Pēc katras ēdienreizes noteikti rūpīgi jāiztīra zobi, bet ja nav tādas iespējas - jāizskalo mute ar ūdeni.

Kādus dzērienus var lietot? 

Nēsājot breketes, rekomendē izvairīties no dzērieniem, kas satur daudz cukura, saldinātājus vai skābes. Šādi dzērieni veicina zobu kariesa veidošanos. Pēc šādu dzērienu lietošanas ieteicams skalot muti ar ūdeni.

Kā rīkoties pēc brekešu sistēmas noņemšanas? 

Pēc brekešu noņemšanas ieteicams nēsāt speciāli Jums izgatavotas ortodontiskās platītes. Nēsāšanas laiks ir ļoti individuāls, tāpēc to noteiks Jūsu ārsts-ortodonts.

Individuālie mutes dobuma higiēnas līdzekļi, nēsājot breketes: