Vīrieši un sievietes ar baltiem un estētiskiem zobiem

Ja jums ir protezēti zobi, lieti noderēs šie padomi, kā pagarināt protezēto zobu kalpošanas laiku un uzturēt to spīdīgumu.

Kā kopt protezētus zobus?

Ievērojiet ierastos mutes dobuma kopšanas principus: tīriet zobus divas reizes dienā - no rīta un vakarā, ar mīkstu zobu suku vai elektrisko ultraskaņas zobu birsti, rūpīgi tīriet zobu starpas, neaizmirstiet notīrīt mēli un kā papildu līdzekli varat izmantot profilaktisko mutes skalojamo šķidrumu. Svarīgākais ir pievērst uzmanību zobu pastai. Tai jābūt bez fluora vai arī fluora saturs nedrīkst pārsniegt  200 ppm (ja jums ir implanti). Īpaši piemērotas ir zobu pastas, kuras satur labās baktērijas, fermentus, aktīvo skābekli vai dažādu ārstniecisko augu ekstraktus.

Kā kopt tiltus un kroņus? 

Ja jums ir tilti un kroņi, noteikti ļoti rūpīgi jātīra zobu starpas, bet tiltu gadījumā noteikti jāiztīra arī tilta daļa. To var izdarīt ar speciālu zobu diegu, kura galiņš ir cietāks, bet vidū ir mīkstāka uzsūcošā daļa, ar ko ļoti labi var notīrīt aplikumu. Lai sasniegtu maksimālu tīrību, ieteicams lietot irigatoru.

Cik bieži jāveic profesionāla mutes dobuma higiēnas procedūra?

Profesionālu mutes dobuma higiēnas procedūru ieteicams veikt ik pēc 6 mēnešiem vai arī tik bieži, cik to ieteicis Jūsu higiēnists. Ja ir periodonta slimību risks, higiēnas procedūru iesaka veikt ik pēc 3-4 mēnešiem. Izvēloties procedūru, pievērsiet uzmanību tam, lai tiktu izmantota nevis soda, bet glicīns vai eritritols, jo šīs vielas saglabā protēžu kalpošanas laiku un neskrāpē to virsmu.

Individuālie mutes dobuma higiēnas līdzekļi protēzēm: 

Kitos rekomenduojamos priemonės: